Koronavirüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Bir çok kişi hala tedbir almıyor. Türkiye’de 65 yaş üzerindeki kişilere sokağa çıkma yasağı getirildi, Kuzey Kıbrıs’ta herkes için kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Tüm paydaşlarda nevde kalın çağrısı yapılmaya devam ediyor. Restaurantların salonda hizmet vermeleri yasaklandı, kafeler kapandı.

Türkiye’de Koronavirüsü Sayıları

Türkiye’de yapılan son dakika açıklaması ile son 24 saatte 289 pozitif covid-19 tanısına ulaşıldığı bildirildi. Bu virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 9 yeni can kaybı ile birlikte otuza ulaştı. Ölen kişilerin tamamının yaşlı olduğu belirtildi. T.C. de şu ana kadar yapılan 20 bin 345 koronavirüsü testinden toplamda 1236 hastaya teşhis konuldu. Koronavirüsü’nün önüne geçmek için hızlı test kitleri getirtildi. Test sayıları her gün artırılıyor. Hastaların demografik bilgileri ile detaylar paylaşılmıyor. Halkın bilinçlenmesi için tüm iletişim kanalları kullanılıyor. Vaka sayılarının kontrol edilememesi endişesi ile önlemlerin yenileri ekleniyor.

Halkın büyük bölümü bilinçli olmasına rağmen hala parklarda gezen ve mesafe kurallarına uymayanlar. Meydanlardaki parkların çevreleri tellerle kapatıldı. GS Başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak ve eşinde de pozitif konavirüsü tespit edildi. Artık herkesin sorumluluk almamsı ve tedbirlerin üst düzeye çıkarılması gerekiyor.

Reklamlar