Tüm Dünya Corona Virüsü ile ilgili gelecek açıklanmalara kilitlenmiş bekliyor. Yetkili merciler sık sık alınması gereken tedbirler, belirtiler, hasta sayıları, can kaybı bilgileri içeren açıklamalar yapıyor. Dün gece yine bugünlerde çok sık ismini duyduğumuz T.C. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Açıklama öncesinde Türkiye’de toplam pozitif vaka sayısı 670’ken bu hastalık kaynaklı ölüm sayısı dokuzdu.

Türkiye’de Toplam Corona Virüsü Sayısı Açıklandı

Gün biterken gelen açıklamada Türkiye’de son yirmi dört saatte 2 bin 953 kişiye test yapıldığı duyurulurken, pozitif vaka sayılarına 277 kişinin daha dahil olduğu duyuruldu. Türkiye’de yeni vakalar ile birlikte covid-19 test sonucu pozitif çıkan toplam hasta sayısı 947’ye yükseldi. Üzücü haberide açıklayan Bakan Koca 12 hastanın daha kaybedildiğini duyurdu. son 24 saattaki ölümlerle birlikte toplam can kaybı yirmi bire yükseldi.

Dünya’da Corona Virüsün Durumu

Türkiye sınırları içinde corona virüs vakası 1000’e yaklaşırken, Dünya’daki toplam pozitif sonuçlar 300 bini geçti. Tabiki bunlar test yapılan hastaları kapsıyor. Dünya’da hala test yapılmayan ülkeler var. Dünya Corona Virüs Haritası tedirgin olan bir çok kişi tarafından sürekli araştırılıyor. Dünya’da daha önce testi pozitif çıkan 13 binin üzerinde insan hayatını kaybetti. İyi haberlerde var. Corona salgınının ilk başladığı yer olan Çin’in Hubei eyaletinde dört gündür yeni vaka çıkmadı. Çin bu savaşı kazandı fakat Dünya’nın diğer bölgelerinde sayılar hızla artıyor. Bir günde en fazla ölü sayısı yaşlı nüfusu çok fazla olan italya’da gerçekleşti. Salgının merkez üssüne dönüşen italyada ölü sayıları 4800’ü geçti. Ülkemizin bu duruma düşmeden tedbirleri sıkılıştırmaya devam etmesi gerekiyor.

Reklamlar