Tüm Dünya’da Corona Virüs vakaları hızla artıyor. Pozitif vaka görülen ülke sayısı 179’u geçti. Her gün yeni bir lokasyona atlıyor bu virüs. Dünya’da tespit edilen vaka sayısı 428 Bin’i geçti. En çok vaka görülen ülkeler Çin (81661), İtalya (69176), Amerika (55225) ve İspanya (42058) olarak sıralanıyor. Bu ülkeleri Almanya ve İran Takip Ediyor. Corona Virüs şimdiye kadar 19120 can kişinin ölümüne sebep oldu. Özellikle kronik hastalığı olan ve yaşlı kişilerde ölüm oranları çok yüksek seyrediyor. Koronavirüsüne (Covid-19) yakalanan hastalardan 109 bin 926’sı iyileşti. En çok ölüm 6820 kişi ile İtalya’da saptandı.

Türkiye’de Corona Virüsü İlerliyor

Wuhan’da doğan corona virüs Türkiye’yi etkisi altına aldı. Bir çok tedbir alınmasına rağmen vaka sayılarındaki artış devam ediyor. Hatırlarsak Türkiye’de ilk vaka 10 Mart 2020’de tespit edilmişti ve Bakan Koca açıklamıştı. Son yapılan açıklama ile birlikte Türkiye’de tespit edilen toplam pozitif test sonucu 1872’ye çıktı. Dün yapılan açıklamada bir günde tespit edilen en yüksek vaka sayısını gördük. Türki’ye sınırlarında son 24 saatte 343 hastanın covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Ayrıca can kayıpları da devam etti. Yapılan açıklamada biri KOAH hastası olmak üzere 7 T.C. vatandaşının daha hayatının kaybedildiği açıklandı. Bu rakamlarla birlikte Dünya genelinde Türkiye ölüm sayısı bakımından 15. sıraya geldi.

Kıbrıs’ta Son Durum

Kuzey Kıbrıs’ta son yapılan açıklamada Vaka Sayısının 42’ye çıktığı açıklandı. Tedbirler devam ediyor. Kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Güvenlik güçleri yollarda denetlemeler yapıyor. Elzem sektörler çalışanları için bağlı bulundukları kaymakamlıklardan izin çıkartabiliyorlar.

Reklamlar