Tüm Dünya’da Corona virüs senaryosu hızla şiddetini artırıyor. Her gün gelen açıklamalar istatistiklerin yukarıya doğru çıkmasına sebep oluyor. Son gelen verilerle birlikte Dünyadaki pozitif Covid-19 tespit edilen kişi sayısı 965.246’ya yükseldi. Dünya’da bu virüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 50 bine yaklaştı. 203 bin kişi ise hastalığa karşı mücadeleyi kazanıp tedavi oldu. Dünya’da vaka sayısı açısından en yüksek ülke 217.263 kişi ile ABD olarak öne çıkıyor. Abd’de vaka sayıları artışı çok yüksek seyrediyor. İtalya’da Corona virüs sebebi ile 13 bin 155 kişi hayatını kaybetti. İspanya’da ise ölen kişilerin sayısı 10 bini geçti. İyileşen hasta sayısında 76.571 kişi ile Çin ilk sırada.

Türkiye Corona Virüs Sayıları

Türkiye’de test sayıları her geçen gün artılıyor. Dün test merkezi sayısının 75’e çıkarıldığını söylemiştik. Bakan Koca açıklamasında talep olması halinde isteyen sağlık merkezine gerekli malzemeleri sağlayabilecek kapasiteleri olduğunu belirtmişti. Türkiye’de son dakika açıklamasıyla son 24 saatteki test sayısının 18.757 olduğu açıklandı. Tespit edilen pozitif vaka sayısı ise 2.456. Son 24 saatte Türkiye’de covid-19 sebebi ile 79 vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye’de uygulanan toplam test sayısı 125.556 olurken vaka sayısı yeni tespitler ile birlikte 18.135’e yükseldi. Vefat eden kişilerin toplam sayısı ise 356 oldu. Maalesef bugün bir çok profesör yetirtirmiş bir Hocamızıda kaybettik. Türkiye’de yoğun bakımda 1.101 hasta bulunuyor. İyileşen hasta sayısı da artarak 415’e yükseldi. 783 entübe hasta bulunuyor. Yani bu hastalar solunum sistemleri bozulduğu için bir cihazdan solunum desteği alarak tedaviye devam ediyor. 2 Nisan 2020 itibari ile vaka sayılarımızda artış olduğu fakat yatay bir seyir izlediğini söyleyebiliriz. Herkesin tedbirini alıp evde kalması gerekiyor. Bu hastalığı en az kayıp ile atlatabilmemizin tek yolu herkesin pozitif bir vaka gibi davranıp kendisini izole etmesinden geçiyor.

Kuzey Kıbrıs Corona Virüs Sayıları

KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından 2 Nisan sonuçları açıklandı. Son 24 saatte 256 test yapıldı. Önceki hastalar ile temaslı 4 pozitif vaka tespit edildi. Bugün itibariyle 2 hasta yoğun bakımda tedavi görüyor. Hayatını kaybeden bir hasta olmadı. Hiç bir hasta taburcu edilmedi. Bugünkü testler ile birlikte Ada’nın Kuzeyinde yapılan test sayısı 2006 oldu. Toplam yeni nesil Corona Virüsü tespit edilen kişi sayısı 81’e yükseldi. Tedavisi süren hasta sayı 50 olurken, 873 kişi ise yurtdışından geldiği için gözlem altında tutuluyor. Kuzey Kıbrıs’ta bugüne kadar 2 Alman turist covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti.

Reklamlar