Bütün Dünya’nın tek gündemi koronavirüsü. Haber kanallarında başka bir şey görmez olduk. Koronavirüsü yaşam tarzlarımızı baştan sona değiştirdi. İnsanlar sokağa çıkamıyor. Bir çok işyeri kepenk kapattı ve ekonomiler alt üst oldu. Devletler büyük önlem paketleri açıkladı. Birleşik Devletler’de covid-19 büyük bir ivme ile yükseldi. ABD’de 104.837 vaka tespit edildi. Trump bu virüs ile mücadele için 2 Trilyon Dolar’dan daha fazla bir bütçe ayrıldığını açıkladı. İtalya’da pozitif koronavirüsü tespit edilen 9134 kişi hayatını kaybetti. 72 bin 248 vakanın tespit edildiği İspanya’da ise hayatını kaybeden insanların sayısı 5690’ı geçmiş durumda. Şu ana kadar Dünyada Koronavirüsüne yakalanan 614884 kişiden 135671’i iyileşerek taburcu edildi.

Türkiye’de Koronavirüsü Hız Kesmiyor

Türkiye yeni nesil koronavirüsü ile top yekün bir mücadele içinde. Sağlık bakanı yoğun bakımların %60’nın dolu olduğunu açıkladı. Sağlık çalışanlarının izinleri iptal edildi. 65 Yaş üzerinde kişilerin sokağa çıkması yasak. Otobüslerde sosyal izolasyon mesafeleri polis ekipleri tarafından kontrol ediliyor. Ekonomik tedbirler de her geçen gün artırılıyor. Sayın Bakan Fahrettin Koca son sayıları açıkladı. Türkiye’de son 24 saatte tam 7 Bin 533 test yapıldı. Test sayılarının artırıldığını görüyoruz. Fakat uzmanlar daha çok test yapmamız gerektiğini söylüyor. Bu testlerden 2 Bin 69 kişinin covid-19 testi pozitif olarak tespit edildi. Toplam vaka sayısı ise maalesef 5698’e yükseldi. pozitif Covid-19 hastası olan ve bu nedenle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 92 oldu.

Kuzey Kıbrıs’ta Koronavirüsü Nedeniyle İlk Ölüm Gerçekleşti

Kuzey Kıbrıs’ta yeni nesil koronavirüs yani covid-19 nedeniyle ilk ölüm bugün gerçekleşti. Lefkoşa Dr. Nalbantoğlu devlet hastanesinde yatmakta olan KOAH hastası 67 yaşındaki Alman vatandaşı turist maalesef yaşamını yitirdi. Alman Turist’in ismi Gaffiend Jabusch olarak açıklandı. Hastanın aynı zamanda hipertansiyonhastalığı olduğuda açıklandı. Kuzey Kıbrıs’ta karantinaya alınan bölgelerde yapılan son 102 testin tamamının negatif çıktığı, pozitif vakaya rastlanmadığı duyuruldu. Kuzey Kıbrıs’ta son 24 saatte 4 vaka tespit edildi ve toplam vaka sayısı 61’e yükseldi.
Güney Kıbrıs’da ise 16 yeni vaka tespit edildi. Bu vakalar ile birlikte tespit edilen pozitif koronavirüsü sayısı 162 oldu. Güney Kıbrıs’ta koronavirüsü nedeniyle şimdiye dek 5 kişi yaşamını kaybetti.

Reklamlar