Corona virüs Dünya’nın dört bir yanına yayılmış durumda. Her dakika yeni bir açıklama geliyor ve rakamlar güncelleniyor. Resmi açıklamalara göre pozitif corona virüs vakalarının toplam sayısı 678 bini aştı. 31 bin 700 kişi corona virüsten hayatını kaybetti. Covid-19’un merkez üssü haline gelen Avrupada vaka sayıları ve ölümler artarak devam ediyor. Yaşlı nüfusun yoğunlukta olduğu İtalya’da ölüm sayıları 10000’i geçti. İtalya’yı 6 bin 528 ile İspanya takip ediyor. Bu ülkeleri sırasıyla Çin, İran ve Fransa takip ediyor. Rusya dün Corona Virüs ilacını bulduğunu açıkladı. Dünya aşı ve bulunacak ilaçlarda yaşanacak gelişmelere kilitlenmiş durumda. Tüm ülkeler bilim kurulları ve proje ekipleri oluşturdu.

Türkiye’de Corona Virüsten Kaç Kaç Kişi Öldü?

Avrupa’da toplam 337632 kişi corona virüse yakalandı. Peki Türkiye’de güncel vaka sayıları ne. Türkiye’de hatırlarsak ilk corona vakası 11 Mart 2020’de tespit edilmişti. Güncel bilgiler Bakan Koca Twitter üzerinden açıkladı. Türkiyede corona virüs testi pozitif çıkanların sayısı 5 Bin 698’e yükseldi. Her geçen gün test sayılarının artırıldığı ve geçtiğimi 24 saatte 7000’den fazla test uygulandığı belirtildi. Türkiye’de yeni nesil corona virüsten şimdiye kadar 108 kişi hayatını kaybetti. Corona virüsü atlatıp taburcu edilenlerin olduğu da biliniyor. Türkiye’de tedbirler artırılmaya devam ediyor. Alınan yeni kararlarla şehirler arası yolculuklar yasaklandı. Her 24 saatte bir rakamlar açıklanmaya devam ediyor.

Türkiye Corona Virüs Tablosu

29 Mart 2020 açıklaması henüz yapılmadı. Dünkü açıklamalara göre Türkiye Corona Virüs Özeti aşağıdaki gibidir. Ülkemizde şimdiye kadar 55.464 kişiye covid-19 testi uygulandı. Yeni vakalar ile birlikte toplam sayı 7.402’ye yükseldi. Şimdiye kadar yukarıda da belirttiğimiz gibi 108 kişi vefat etti. Bu virüs nedeniyle yoğun bakımda yatanların sayısı 445 olurken, 309 entuba hastası bulunuyor. 70 Kişi ise bu virüsle savaşı kazanarak iyileşti.

KKTC Yeni Bakanlar Kurulu Kararları

Kuzey Kıbrıs’ta Bakanlar Kurulu yeni kararlar açıkladı. Okullar, dershaneler, kreşler ve ilgili eğitim merkezleri 10 Nisan 2020’ye kadar kapalı olacak. Eczane, market, benzinci gibi elzem sektörler dışındaki işyerleri de aynı tarihe kadar kapalı olacak. tiyatro, sinema, konser vb etkinlikler 10 Nisana kadar iptal edildi. Spor müsabakaları da aynı tarihe kadar iptal edildi. Tüm yabancı çalışanlar için yeni ön izin başvuruları 30 Nisan 2020’ye kadar yapılmayacak.Kamuda polis, itfaiye, sağlık, sivil havacılık gibi öncelikli hizmetler dışındaki tüm personel 10 Nisan’a kadar idari izinli sayılacak. 11 Nisan’a kadar Adaya KKTC vatandaşları, eş ve çocukları dışındakiler giremeyecek.

KKTC Corona Virüs Vakaları

Kuzey Kıbrıs’ta dün corona virüsten ilk ölüm gerçekleşmişti. Sağlık Bakanlığı açıklamalarına göre 73 yaşındaki Alman Turist hayatını kaybetmişti. Son 24 saatte Kuzey Kıbrıs’ta bir yeni vaka tespit edildi. Bununla birlikte Adanın kuzeyinde pozitif corona virüs tespit edilen kişi sayısı 62’ye yükseldi. Güney Kıbrıs’a baktığımızda tablonun daha ağır olduğunu görüyoruz. Güney’de son 24 saat içinde 17 yeni corona virüslü hasta tespit edilirken, toplam sayı 179’a yükseldi. Dün Güney Kıbrıs’ta virüs nedeniyle ölüm açıklanmazken toplam ölüm sayısı 5 olarak kaldı.

Reklamlar